مرکز روانشناسی و مشاوره Beautiful Mind
مطالب آموزنده
فرزند پروری

فرزند پروری

8مهارت تربیت فرزند


کودکان بخش مهمی از جامعه ما را تشکیل مى دهند، به همین دلیل توجه به سلامت جسمى و روانى آنان اهمیت زیادى دارد این امر هنگامى بیشتر مورد توجه قرار مى گیرد که وجود کودکان سالم براى داشتن جامعه اى سالم در آینده مطرح شود بدون شک داشتن فرزندانى سالم و با نشاط، آرزوى هر پدرو مادری است اما رسیدن به این هدف با اهمال کاری و عدم برنامه ریزی صحیح و نداشتن مهارت های لازم امکان پذیر نیست و بویژه عدم آگاهى از مهارت های تربیتی مى تواند خساراتى جبران ناپذیر به بار آورد.
تربیت سازنده فرزندان شامل مهارت هایی برای مراقبت، حمایت، دوست داشتن و راهنمایی و ارشاد کودکان و نوجوانان می باشد .در این مقاله هشت مهارت آموزش داده می شود .
یاد گیری و بکار گیری این هشت مهارت موجب می شود که :
- تعامل مثبت والدین با کودکان افزایش پیدا کند.
- سوء رفتار با کودکان کاهش یابد.
- تغییرات مثبت در درک و رفتار والدین از والد بودنشان حاصل شود.
-افسردگی و استرس مادران کاهش پیدا کند .
-و همچنین باعث افزایش رضایت والدین و کاهش تعارض والدین در مورد روش تربیت کودکان
می شود.
آموزش ماساژ جنسی و فواید آن

آموزش ماساژ جنسی و فواید آن

ماساژ جنسی چیست؟

ماساژ جنسی نوعی عشق ورزی است که بعد از یک روز طولانی  و وجود خستگی می تواند طرفین را برای رابطه جنسی آماده کند .ماساژ جنسی به تحریک و افزایش میل افرادی که دچار بی میلی جنسی هستند کمک کرده و سبب ایجاد احساس نیاز میشود. یک ماساژ می تواند شامل تنوعی از نوازش های لطیف و آرام تا مالش های محکم و قوی باشد .

ماساژ جنسی به ایجاد اعتماد فیزیکی و روانی کمک می کند زیرا یکی از طرفین خود را در احاطه دستهای دیگری قرار می دهد. در هنگام ماساژ جنسی باید به عکس العمل کلامی و بدنی همسرتان خوب توجه کرده و با توجه به میزان رضایت و نیاز او به ماساژ سایر قسمتهای بدنش ادامه دهد.

 
اختلال پیش از قاعدگی

اختلال پیش از قاعدگی

سندرم پیش از قاعدگی (پی‌ام‌اس یا PMS

مجموعه‌ای از علایم جسمی، روانی و احساسات مرتبط با چرخه قاعدگی در زنان است. تعاریف پزشکی از PMS به الگویی مداوم از نشانه‌های فیزیکی و عاطفی (روانی) محدود می‌شود که تنها در طول فاز لوتئال از چرخهٔ قاعدگی(پیش از قاعدگی) اتفاق می‌افتد، که از «شدت کافی برای تداخل با برخی از جنبه‌های زندگی» برخوردار هستند. به‌طور خاص، نشانه‌های عاطفی (روانی) برای تشخیص PMS، باید حضور داشته باشد. نشانه‌های خاص روانی و فیزیکی منتسب به PMS از زنی به زن دیگر متفاوت است، با اینحال الگوی علائم برای هر زن، به‌طور فردی، قابل پیش‌بینی است. این نشانه ها در طول ده روز قبل از قاعدگی اتفاق می‌افتد، و مدت کوتاهی قبل یا مدت کوتاهی بعد از شروع جریان قاعدگی ناپدید می‌شود.